2017 Illinois ODP State Teams

* Denotes Regional Player
** Denotes National Player

2000 GIRLS STATE TEAM
Johanna Bozic, Chicago
Anne Callaghan, Orland Park
Ashley Capetillo, Chicago
Emma Crosswait, Naperville
Alexandra Drobny, Western Springs
Emily Graham, Brookfield
Lauren Hansen, Grayslake
Brianna Hatfield, Godfrey
Mattea Huerta, Gilberts
Katherine Knutte, Lemont
Julia Lentz, Bolingbrook
Abigail Merk, Wilmette
Hillary Noakes, Rockford
Riley Obrien, Aurora
Alexis Ortega-Saa, Palataine
Emma Philips, Naperville
Sara Salvino, WESTERN SPRINGS
Kayla Wisniewski, Wauconda

2001 GIRLS STATE TEAM
Kylee Brandau, Manhattan
Jessica Ehlinger, Glenview
Destiny Garcia, Chicago
Eleanor Geier, Hinsdale
Kenna Koehler, Dunlap
Ann yao Luo, Palatine
Katie Montgomery, Geneva
Eileen Murphy, La Grange Park
Megan Nemec, Tinley Park
Nicole Neslund, elburn
Alexis Parker, Westmont
Katherine Reinhardt, Lake Forest
Madeline Schlecht, Naperville
Helen Siavelis, Arlington Heights
Elise Stanley, Lake Bluff
Autumn Weeks, East Peoria
Abigayle Willock, Hawthorn Woods

2002 GIRLS STATE TEAM
Lauren Doerr, Morton
Abby Dudek, Schaumburg
Morgan Fagan, Glencoe
Kate Flynn, Woodridge
Lauren Holland, Skokie
Jessica Inman, WAUCONDA
Maddie Kenny, Glenview
Allie Kirby, Long Grove
Lucille Klimkowski, Oakwood Hills
Zoey Kollhoff St., Charles
marianne mihas, Chicago
Hannah Miller St., Charles
Katelyn Nardulli, Naperville
Emerson Newman, Morton
Kristiana Pappanastos, Orland Park
Jordan Rose, Woodridge
Bridget Salter, Northbrook
Tara Tesmond, Naperville
Gracie Wingfield, Long Grove
Olivia Wolf, Gurnee

2003 OLDER GIRLS STATE TEAM
Abigail Baldridge, Elmhurst
Sydney Boudreau, Mundelein
Kylie Brodkorb, Gilberts
Emily Dunkel, Barrington
Eva Eiss, Rockton
Ashleigh Fischer, Hawthorn Woods
Kenedi Jones, Cary
Reese Komsthoeft, La Grange
Amber Langosch, Grayslake
Madison McGrath, Naperville
Alexa Quaranta, Naperville
Laura Rios, chicago
Lisa Rios, chicago
Lauren Rocco, Libertyville
Abigail Roy, Bartlett
Zoe Weeks, Bartlett

2003 YOUNGER GIRLS STATE TEAM
Sophia Berto, Lake Forest
Abby Cox, Schaumburg
Kayla Dorn, Silvis
Sarah Epstein, Oswego
BEIGE GARZA, ALGONQUIN
Kayleigh Hanlon, Frankfort
Caroline Hazen, Moline
Sophia Jaime, Valparaiso
Madison Kaminski, Orland Park
Julia Kempf, Vernon Hills
Dakota Leonard, Lincolnshire
Dakota Lyons, Mettawa
Isabel Martinez, Chicago
Payton Nolan, Libertyville
Grace Rodriguez, Schaumburg
Isabella Schopp, Oak Brook
Natalie Thurston, glenview
Stella Tobin, Evanston

2004 OLDER GIRLS STATE TEAM
Colette Casey, naperville
Kathryn Dalton, Naperville
Adyson Duran, Momence
Meghan Economos, Wheaton
Avery Gleason, Libertyville
Paige Gleason, Libertyville
Peyton Hegner, Naperville
Katherine Jannusch, Cary
Ella Johnson, Oswego
Morgan Lietz, Saint Charles
Eleanor Musgrove, Western Springs
Samantha Pullins, Waukegan
Payton Richter, Waterloo
kassandra salviola, Burr Ridge
Alexis Sassower, Chicago
Ava Shah, Wilmette
Julia Straub, Naperville
Katelyn Winton, Elmhurst

2004 YOUNGER GIRLS STATE TEAM
Grace Apgar, Cary
Brooke Brown, South barrington
Kiara Carter, Chicago
Nahla Dominguez, Skokie
Catherine Downs, Geneva
Victoria Ejeh, Mount Zion
Emily Fisher, vernon hills
Jordan Gary, Collinsville
Patricia Georgiou, Crystal Lake
Rilee Hasegawa, Geneva
Dayanara Huerta, Streamwood
Jenna Krakowski, Green Oaks
Samantha McPhee, Oswego
Natalie H Miller, Lake Forest
Meghan Mrowicki, Arlington Heights
emily pikarski, Chicago
Samantha Tull, Oswego
Amelia Van Zanten, Buffalo Grove

2005 GIRLS HONORABLE MENTION
Jadyn Aling Chicago
Sophia Benjakul LAKE FOREST
Clara Deliduka Wilmette
Daly Dodsworth Naperville
Brigid Donnellan ROSCOE
Amalia Dray Elmhurst
Sybil Evans Wilmette
Margaret Fitzgerald Naperville
Emma Garrelts, Park Ridge
Charlotte Gilbreth, Chicago
Molly Hughes, Roscoe
LEAH hyland, elmhurst
Allison Ince, Bloomington
Audrey Jeffery, Elmhurst
Sophie Kirsten, South Elgin
Ali Kloeppel, Waterloo
Sophie kusserow, naperville
Amina Marin, PARK RIDGE
Kaleigh Meyer, Springfield
Johane Miller, Oak Park
Mikayla Morse, glenview
Isabella Perryman, Springfield
Ella Peterson, O'Fallon
Maria Petrakis, Wilmette
Maya Sanchez, Aurora
Keegan Schmeiser, Bolingbrook
Jade Schrader, Sugar Grove
Madison Schrader, Sugar Grove
Jayden Sliney, Warrensburg
Abby Vichich, St. Charles

2000 BOYS STATE TEAM
Shree Bhattarai, Chicago
Daniel Blaszkiewicz, Lockport
Matthew Brickman, Buffalo Grove
stone conner, oak park
Kosta Drossos, CHICAGO
David Ejeh, Mount Zion
Finnr Elsmo, Oak Park
Adrian Flores, Melrose Park
Martin Jimenez, ELGIN
MATTHEW JOSEPH, MUSCATINE
Wes Miller, Deerfield
Gavin Morse, Glenview
BRANT MUELLER, Davenport
Zaul Perez, Des Plaines
James Serrano, Elgin
Parker Smith, Downers Grove
Joey Sopikiotis, Hoffman Estates
Ajay Vohra, Bolingbrook
WILL WEINMAN, EVANSTON

2001 BOYS STATE TEAM
Joseph Boduch, DES PLAINES
John Colvin, Thornton
Robert Curran, South Elgin
George Elias, Bettendorf
Hunter Goodwin, Normal
Hudson Hazlewood, Princeville
Jedidiah Mccloud, Wheaton
Alberto Mendoza, Waukegan
Ezau Millan, Waukegan
ADAM PRZYTULA, Chicago
Gabriel Regalado, Chicago
Kendall Rice, CHICAGO
Kol Rollins, Elmhurst
Benjamin Sollinger, Evanston
Trey Tabachka, Burr Ridge
Anthony Tambellini, Palatine
Peter Wagner, Champaign
Matthew Webley, Evanston

2002 BOYS STATE TEAM
Cristian Correa, Des plaines
Gandhi Cruz, aurora
Jose Angel, Fernandez Bolingbrook
Noah Glorioso, Naperville
ANGEL GOMEZ, addison
Daniel Hesselbein, Barrington
Bascom Jackson, Kankakee
Dylan Kimball, evanston
Aidan Lew, Barrington
Ricky MARTINEZ, Chicago
Joseph Meade, Elmhurst
Aaron Moreno, Chicago
Martin Murillo, Addison
Cory Pitlik, Frankfort
Brennan Rzewuski, Lombard
Carson Steere, Hinsdale
Nicholas Tamayo, Palos Park
Ronan Wilcox, Arlington Heights

2003 OLDER BOYS STATE TEAM
Nikolas Argyros, LAKE BARRINGTON
Blake Bastian, Coal Valley
Thomas Cairney, Aurora
John Cronnolly, Park Ridge
bryan franco, chicago
Brendan Lodl, Barrington
Vincent Luglio, Wilmette
Tyler Madsen, NAPERVILLE
Trent McVey, Aurora
John Nitti, Bartlett
Jaden Rice, CHICAGO
Nicholas Sanchez, Naperville
Vander Santoro, Crest Hill
lukas stary, carol stream
Zachary Thompson, North Aurora
Giuseppe Vitale, Shelbyville
Kanon Woodill, Plainfield
Gavin Wooldridge, Lombard

2003 YOUNGER BOYS STATE TEAM
Samual Beeman, Troy
James (Jac) Chiarelli, Wilmette
Ryan Doherty, BARTLETT
Isiah Gallegos, Moline
Aidan Hilling, LaGrange Park
Remigijus-REMI Ivanovas, Antioch
Zachary Juszko, BARTLETT
ISAAC MUIR, EVANSTON
Segi Odongo, BUFFALO GROVE
Chance Pape, Evanston
Jack Powers, Oak Park
Daniel Saltzman, Buffalo grove
joshua shin, GRAYSLAKE
Grzegorz Skubisz, bridgeview
Taylor Sowell, Machesney park
Jack Streepy, Bettendorf
William Travis, Evanston
Brayan Villa, Chicago
Ryan Weil, Glen Ellyn

2004 OLDER BOYS STATE TEAM
Ryan An, Vernon Hills
Luke Bianco, Batavia
Aden Caruso, Lemont
owen cornell, la grange
Michal Dejworek, Crystal lake
Christian Diaz, Chicago
Kaden Finnestad, Belvidere
Daxton Foote, Antioch
Benjamin Goldberg, Evanston
John Kim, Naperville
Samuel Moore, Bloomington
Vincent Newton, Washington
Enzo Panozzo, Bettendorf
Edwin Paulsen, Western Springs
Cameron Radeke, Naperville
Jason Salwach, Roselle
Teague Stotlar, Aurora
NICHOLAS WAGNER, CHICAGO

2004 YOUNGER BOYS STATE TEAM
Hansel Calix, Chicago
Vasilis Callas, Morton Grove
Jack Cardwell, Wauconda
Brenton DuBoise, Chicago
Michael Enz, Arlington Heights
Joseph Ergun, chicago
Ian Ferguson, LAKE ZURICH
Matthew Hipolito, Plainfield
Maddox Kaye, chicago
Joshua Maher, Caseyville
Owen McGarry, Naperville
Keith-Arnold, Monteclar Monee
Isaac Rice, chicago
jacob ryu, Naperville
ERIC SLAVIN, HIGHLAND PARK
Ian Thompson, Lake in the Hills

2005 BOYS HONORABLE MENTION
Kendall Andrewin, Elgin
Fabian Arellano, Woodstock
Dane Bell, Marion
Peyton Carlson, South Beloit
Pierce Chaseley, highland park
NATHANIEL CHMIELOWICZ, CHICAGO
Colin Chough, Burr Ridge
Israel Contreras, Elgin
Wilson Espino, Arlington Heights
C.J. Feldman, Wilmette
Aiden Fendel, Lindenhurst
Maxwell Fitzekam, Geneva
Dane Hagen, New Lenox
Kolton Hunt, Bourbonnais
Sergio Janneau, Grayslake
Nikolas Juarez, Aurora
Ethan Klug, Joliet
Larry Martinez Jr, Bridgeview
Bennett Nippert, Geneva
Declan O'Connell, Park Ridge
Liam Oxendine, Danville
Jake Pollock, Belleville
Austin Reibling, Normal
Jack Rice, Lake Bluff
Danny Svelnis, Western Springs
Steve Tapia, Chicago
Jamie Tauber, Prairie Grove
Lucas Veenstra, Hainesville
Cameron Walker, Cary
Joshua Weigel, Naperville
Emin Zec, Morton Grove

Sponsors

no title

no title

no title

no title

no title

no title

Demosphere

no title

no title

no title

no title

no title